Ako si vybrať záhradný nábytok: praktické rady a tipy ako to v záhrade neprekombinovať

26. apríla 2022

Vybrať vhodný nábytok do exteriéru vôbec nie je jednoduché. Musí korešpondovať s charakterom záhrady a nenarušiť pri tom dizajnovú líniu príbytku. Keďže sa jedná o náročný proces, je dobré vyhradiť si na to dostatok času.

Pri kúpe záhradného nábytku, tak ako pri kúpe akéhokoľvek zariadenia do domácností platí pravidlo: „nie som taký bohatý, aby som kupoval lacné veci“. V prípade, že sa rozhodnete kúpiť nábytok podľa vášho uváženia a vybrať si ten, ktorý je v polovičnej zľave, nič sa nedeje. Môžete mať šťastie a natrafiť na kvalitný a štýlový kúsok. No ak má nábytok vydržať roky, je dôležité, aby bol ozaj kvalitný. Kvalita a funkčnosť býva často priamo úmerná k cene. Preto zvykne platiť, že aj drahšia vec môže byť de facto lacnejšia.

Ešte predtým ako sa naplno pustíte do kúpy, by ste si mali premyslieť, kde bude nábytok umiestnený. Nie je totiž jedno, či bude vystavený slnku, prípadne dažďu alebo či sa bude na noc odkladať. Samostatnou otázkou je skladovanie počas zimy.

Aký nábytok je do záhrady najvhodnejší?

Skvelým kompromisom pri zdĺhavom výbere sú jednoznačne záhradné sety. Sú ideálnou alternatívou pre tých, ktorí milujú zladený nábytok a nechce sa im kombinovať jednotlivé kúsky. Záhradné sety vám poskytnú miesto na večerné posedenie či priestor na vychutnanie si letného obedu na terase.

Ak je v záhrade dostatok priestoru, nie je najmenší problém sety skombinovať aj s iným nábytkom, ktorý bude vašu záhradu zdobiť.

Aký nábytok je do záhrady najvhodnejší?

Polohovateľné záhradné stoličky sú ideálne pre niekoho, kto plánuje v záhrade tráviť viac času. Skladacie stoličky sú zase vynikajúcim doplnkom pre väčšie rodiny. V prípade nejakej oslavy či inej udalosti, pri ktorej sa stretne viac ľudí naraz, sa stoličky rýchlo vytiahnu a rozložia. Po oslave ich zas jednoducho zložíte a zvyšok času tak zaberajú minimum priestoru, pretože sú spratné a nenápadné. Ďalšou skvelou výhodou je aj to, že sa s nimi ľahko manipuluje a taktiež ľahko sa prenášajú.

Záhradné hojdačky sú zase stelesnením dokonalého odpočinku a milujú ich všetky vekové kategórie. Klasické hojdačky dodávajú záhradám hravosť, no siahnuť môžete takisto aj po hojdacích kreslách či hojdacích sieťach, ktoré sú pohodlné a zároveň štýlové.

Vhodné umiestnenie nábytku v záhrade

Medzi záhradný nábytok patria nielen sedacie súpravy, lehátka, hojdačky, ale aj skrinky, podušky, boxy či grily. Premyslite si kam nábytok umiestnite a taktiež zohľadňujte pri jeho umiestňovaní aj materiál, z ktorého je vyrobený.

Pod čiastočne zastrešené miesta či dokonca pod holé nebo umiestnite nábytok z odolnejšieho materiálu. Myslite na to, že nábytok bude vystavený slnku, vetru a dažďu. Určite vás nepoteší, ak budete musieť nábytok po sezóne meniť, pretože je zničený. Na úplne zastrešené miesta môžete zvoliť akýkoľvek nábytok, dokonca aj vankúše, podušky či podsedáky.

Vhodné umiestnenie nábytku v záhrade

Na chladnejšie večery, prípadne posedenia do bieleho rána, si určite zaobstarajte i deky. Nezaberajú veľa miesta, stačí ich skladovať na suchom mieste a v prípadepotreby zahrejú.

Ak siahnete po čalúnenom nábytku je dobré ho ešte pred sezónou naimpregnovať na to určenými prípravkami. Odpudzujú vodu a skutočne predlžujú životnosť vonkajšiemu textilu. A ak chcete, aby nábytok vydržal, čo najdlhšie zaobstarajte si s novým nábytkom rovno aj ochranný obal.

>>> Späť na úvod BLOGu Screenové rolety SK

Prečítajte si tiež

Zhrňovacie dvere na mieruZhrňovacie dvere na mieru
Zrhňovacie dvere sú veľmi praktickým riešením všade tam, kde z rôznych dôvodov nemôžete alebo nechcete umiestniť dvere klasické. Zrhňovacie dvere sa podobajú na posuvné dvere, avšak mechanika ich fungovania spočíva v zhŕňaní častí dvier do seba. Časti týchto dverí sú tvorené lamelami, samozrejme vertikálne postavenými, ktoré môže byť vyrobené z rôznych materiálov, o ktorých si […]
Výrobky z paliet - Vonkajšie sedenie z palietVýrobky z paliet
Rôzne výrobky z paliet sú nielen unikátne, ale aj ľahko vyrobiteľné a doslova za pár korún. Niektoré kusy zvládnete poľahky vyrobiť za jedno popoludnie, budú vám k tomu stačiť aj vyradené palety. Kde ich zohnať? V podstate si môžete nové palety aj kúpiť, stav tejto palety sa označuje ako A, čiže úplne bez poškodenia a […]
Balkónové kvety na priame slnko
Skoro každý má doma terasku alebo balkón, a týka sa to nielen domov, ale aj bytov. Kto by nemiloval vychutnávanie kávičky pri posedení na čerstvom vzduchu? Na balkón sa priam pýtajú nejaké kvety, a mnoho domácností je na rozkvitnutý balkón patrične hrdých. Čím väčší balkón máte, tým viac kvetov sa vám naň zmestí. No vedeli ste, že […]
1 2 3 5
Screenové rolety SK licenčný partner pre SR.

Kontaktujte nás

Kontaktný formulár
Sme nad mieru spokojní. Technik odviedol profesionálnu robotu
Ivan Horák
Ivan Horák
7. Apríl, 2023
super vyber a rolety su kvalitne. odporucam
Lukáš Skrezin
Lukáš Skrezin
7. Apríl, 2023
super odporucam a prajem vela spokojnych zakaznikov
Dávid Bederka
Dávid Bederka
7. Apríl, 2023
robili nam rolety do noveho domu a super odvedena robota chalani. odporucam a dakujem vam aj s priatelkou
Boris Poštolka
Boris Poštolka
7. Apríl, 2023
Screenove rolety od Vás bola najlepšia možná voľba. Skvelé! S našou rodinou sa nevieme dočkať leta a užívania si terasy v plnom prúde
Adam Kolár
Adam Kolár
7. Apríl, 2023
super robota odporucam
Stano Horváth
Stano Horváth
7. Apríl, 2023
som nadmieru spokojny. prajem vam este vela spokojnych zakaznikov
Tóno Katona
Tóno Katona
7. Apríl, 2023
Každý kto váha koho si vybrať pri výbere tak- Screenove rolety Senec sú bezkonkurenčne najlepší. Robili mi celý dom a vrelo odporúčam
Jozef Sučan
Jozef Sučan
7. Apríl, 2023
Nemám čo vytknúť. Odporúčam :)
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Najlepšie screenové rolety aké som si mohla vybrať. Super výber a rolety na mieru. Držím Vám palce
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Screenové rolety, to je vonkajšie tienenie na každé počasie.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
realizujeme v Bratislavskom a Trnavskom kraji, ostatné kraje len po dohode, aby to malo význam pre vás a takisto pre nás.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram