Ako zatieniť terasu

28. marca 2023

Kto má balkón alebo terasu, bude zrejme súhlasiť, že sa jedná o veľmi obľúbenú a často využívanú časť domu. Rodiny na nej trávia tie najkrajšie chvíle, počínajúc rannou kávou až po večerné posedenie pri západe slnka. Zrejme vás v tomto prípade bude zaujímať aj tienenie terasy. Vedeli ste, že moderné riešenia vám dokážu terasu nielen zatieniť, ale aj ochrániť pred nepriaznivým počasím? Poďme sa spolu pozrieť na trendy v tienení, ktoré vládli v roku 2022.

Trendy sa menia, no kvalita zostáva rovnaká 

 1. Markízy – táto tieniaca technika nie je úplne nová, no jedná sa o starú dobrú klasiku, v tomto prípade v novom šate. Markízy sú praktické, a hodia sa nielen na terasu ale aj na balkón. Zabránia nielen prenikaniu slnečného svetla, ale aj UV žiarenia, a intenzitu tienenia si viete regulovať. Prispôsobujú sa moderným štandardom, a tak nájdete mnoho odtieňov a vzorov látky. Veľmi jednoducho sa aj ovládajú, a to manuálne alebo pomocou elektrického pohonu. Ak na trhu nenájdete rozmery markízy presne na rozmery vašej terasy, viete si ju dať aj vyrobiť na mieru.
Ako zatieniť terasu - markízy
Ako zatieniť terasu - markízy

Výhody : 

 • Pomer ceny a kvality je pri markízach skutočne vynikajúci. 
 • Ovládanie je jednoduché a rýchle.
 • Okrem slnka vás ochránia z časti aj pred vetrom a miernym dažďom.
 • Veľký výber dizajnov markízy,  a možnosť nechať si vyrobiť markízu na mieru.
 1. Hliníkové pergoly – perfektná funkčnosť, odolnosť, kvalita a elegancia, aj tak by sa dali definovať pergoly. Tieto sú vhodné na klasickú terasu, ako aj zimnú záhradu. Ochránia vašu terasu bez kompromisov. Hliník je veľmi ľahký a odolný materiál, ktorý vydrží skutočne dlho. Pergola môže byť pripevnená o dom, alebo aj voľne stojaca. Lamely pergoly sa dajú ovládať mechanicky alebo s pomocou motorového pohonu. 

Výhody:

 • Hliníková pergola je síce drahší typ tienenia, no veľmi odolný. Vydrží aj ťažšie poveternostné podmienky, a budete ju využívať dlhé roky.
 • Systém tienenia spočíva v posuvných, pevných lamelách, vďaka ktorým sa dá systém tienenia korigovať.
 • Hliníková pergola je moderný kúsok, ktorý skvele doplní exteriér každého domu. Na výber máte z tmavších metalických, ale aj svetlejších elegantných odtieňov.
 1. Drevené pergoly – tieto pergoly sú podobné tým hliníkovým, akurát namiesto hliníkovej konštrukcie majú konštrukciu drevenú. Nemusíte sa obávať, aj táto konštrukcia je pevná, a vydrží takmer všetko. Lamely a ich sklon si tiež viete ovládať manuálne alebo mechanicky. Drevo na pergolách je spracované tak, aby nepraskalo ani sa nekrútilo pod vplyvom nepriaznivého počasia. Tiež je naimpregnované ohňovzdornou vrstvou. Drevo a lamely si samozrejme tiež viete prispôsobiť celkovému dizajnu domu.

Výhody:

 • Drevo ako prírodný materiál pôsobí prirodzene hlavne pri vidieckych typoch stavieb.
 • Drevená pergola býva lacnejšia ako hliníková, no záleží aj od dreva a prevedenia lamiel.
 • Tiež si môžete nechať vypracovať pergolu na mieru, či už na terasu pri dome alebo v záhrade.
 • Drevo sa ako materiál neprehrieva, ako to býva pri kove.

A aké boli trendy v dizajne za rok 2022? 

Tendencia uplynulých rokov je uberať sa smerom k minimalizmu, a týka sa to aj tienenia na terase. Kvalita a bezchybné spracovanie materiálov je na prvom mieste, až potom nasledujú farby a vzory.

Čo sa týka farebnosti, na prvých priečkach viedli tlmené tmavšie farby, ako napríklad sivá či antracitová. Výber je len na vás, no mali by ste mať na pamäti, že aj tieniaca technika by mala ladiť nielen s terasou, alebo celkovo s celou stavbou.

Prečítajte si tiež

Screenové rolety na terasu cenníkAko rolety na terasu môžu zlepšiť váš záhradný priestor na relax
Je príjemné mať k dispozícii záhradný priestor, kde si môžeme oddýchnuť a relaxovať. No ako zabezpečiť, aby bol náš záhradný priestor ešte príjemnejší a viac komfortný? Mnoho ľudí si zakúpi dom či byt a na nej terasu a následne ju dokončia závesmi alebo roletami, aby im poskytovali potrebnú ochranu pred slnkom a inými nepriaznivými vplyvmi […]
Drevená terasa k bazénuDrevená terasa k bazénu
Ak máte dostatočne veľkú záhradu a chcete si doma dopriať bazén, potrebujete vyriešiť aj okolie okolo neho. V našich končinách sa bazén môže využívať približne  od konca mája až do septembra, a na terase môžete tráviť čas, až pokým nepríde zima. Niekedy je treba pri výstavbe bazéna zapusteného do zeme aj upraviť terén v záhrade. […]
Dôležitosť kvalitného screenového tienenia na terase a v altánkuDôležitosť kvalitného tienenia na terase a v altánku
Predstavte si idylický letný deň, keď slnko svieti na vašu terasu, vtáci spievajú a váš záhradný altánok alebo terasa sú pripravené na to, aby ste si v nich užili pohodlný čas. Tieto vonkajšie priestory sú ideálnym miestom na relaxáciu, stravovanie a zábavu s rodinou a priateľmi. Avšak bez adekvátneho tienenia môže byť pobyt v týchto […]
1 2 3 5
Screenové rolety SK licenčný partner pre SR.

Kontaktujte nás

Kontaktný formulár

Sme nad mieru spokojní. Technik odviedol profesionálnu robotu
Ivan Horák
Ivan Horák
7. Apríl, 2023
super vyber a rolety su kvalitne. odporucam
Lukáš Skrezin
Lukáš Skrezin
7. Apríl, 2023
super odporucam a prajem vela spokojnych zakaznikov
Dávid Bederka
Dávid Bederka
7. Apríl, 2023
robili nam rolety do noveho domu a super odvedena robota chalani. odporucam a dakujem vam aj s priatelkou
Boris Poštolka
Boris Poštolka
7. Apríl, 2023
Screenove rolety od Vás bola najlepšia možná voľba. Skvelé! S našou rodinou sa nevieme dočkať leta a užívania si terasy v plnom prúde
Adam Kolár
Adam Kolár
7. Apríl, 2023
super robota odporucam
Stano Horváth
Stano Horváth
7. Apríl, 2023
som nadmieru spokojny. prajem vam este vela spokojnych zakaznikov
Tóno Katona
Tóno Katona
7. Apríl, 2023
Každý kto váha koho si vybrať pri výbere tak- Screenove rolety Senec sú bezkonkurenčne najlepší. Robili mi celý dom a vrelo odporúčam
Jozef Sučan
Jozef Sučan
7. Apríl, 2023
Nemám čo vytknúť. Odporúčam :)
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Najlepšie screenové rolety aké som si mohla vybrať. Super výber a rolety na mieru. Držím Vám palce
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Screenové rolety, to je vonkajšie tienenie na každé počasie.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
realizujeme v Bratislavskom a Trnavskom kraji, ostatné kraje len po dohode, aby to malo význam pre vás a takisto pre nás.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram