Ako zatieniť terasu

28. marca 2023

Kto má balkón alebo terasu, bude zrejme súhlasiť, že sa jedná o veľmi obľúbenú a často využívanú časť domu. Rodiny na nej trávia tie najkrajšie chvíle, počínajúc rannou kávou až po večerné posedenie pri západe slnka. Zrejme vás v tomto prípade bude zaujímať aj tienenie terasy. Vedeli ste, že moderné riešenia vám dokážu terasu nielen zatieniť, ale aj ochrániť pred nepriaznivým počasím? Poďme sa spolu pozrieť na trendy v tienení, ktoré vládli v roku 2022.

Trendy sa menia, no kvalita zostáva rovnaká 

 1. Markízy – táto tieniaca technika nie je úplne nová, no jedná sa o starú dobrú klasiku, v tomto prípade v novom šate. Markízy sú praktické, a hodia sa nielen na terasu ale aj na balkón. Zabránia nielen prenikaniu slnečného svetla, ale aj UV žiarenia, a intenzitu tienenia si viete regulovať. Prispôsobujú sa moderným štandardom, a tak nájdete mnoho odtieňov a vzorov látky. Veľmi jednoducho sa aj ovládajú, a to manuálne alebo pomocou elektrického pohonu. Ak na trhu nenájdete rozmery markízy presne na rozmery vašej terasy, viete si ju dať aj vyrobiť na mieru.
Ako zatieniť terasu - markízy
Ako zatieniť terasu - markízy

Výhody : 

 • Pomer ceny a kvality je pri markízach skutočne vynikajúci. 
 • Ovládanie je jednoduché a rýchle.
 • Okrem slnka vás ochránia z časti aj pred vetrom a miernym dažďom.
 • Veľký výber dizajnov markízy,  a možnosť nechať si vyrobiť markízu na mieru.
 1. Hliníkové pergoly – perfektná funkčnosť, odolnosť, kvalita a elegancia, aj tak by sa dali definovať pergoly. Tieto sú vhodné na klasickú terasu, ako aj zimnú záhradu. Ochránia vašu terasu bez kompromisov. Hliník je veľmi ľahký a odolný materiál, ktorý vydrží skutočne dlho. Pergola môže byť pripevnená o dom, alebo aj voľne stojaca. Lamely pergoly sa dajú ovládať mechanicky alebo s pomocou motorového pohonu. 

Výhody:

 • Hliníková pergola je síce drahší typ tienenia, no veľmi odolný. Vydrží aj ťažšie poveternostné podmienky, a budete ju využívať dlhé roky.
 • Systém tienenia spočíva v posuvných, pevných lamelách, vďaka ktorým sa dá systém tienenia korigovať.
 • Hliníková pergola je moderný kúsok, ktorý skvele doplní exteriér každého domu. Na výber máte z tmavších metalických, ale aj svetlejších elegantných odtieňov.
 1. Drevené pergoly – tieto pergoly sú podobné tým hliníkovým, akurát namiesto hliníkovej konštrukcie majú konštrukciu drevenú. Nemusíte sa obávať, aj táto konštrukcia je pevná, a vydrží takmer všetko. Lamely a ich sklon si tiež viete ovládať manuálne alebo mechanicky. Drevo na pergolách je spracované tak, aby nepraskalo ani sa nekrútilo pod vplyvom nepriaznivého počasia. Tiež je naimpregnované ohňovzdornou vrstvou. Drevo a lamely si samozrejme tiež viete prispôsobiť celkovému dizajnu domu.

Výhody:

 • Drevo ako prírodný materiál pôsobí prirodzene hlavne pri vidieckych typoch stavieb.
 • Drevená pergola býva lacnejšia ako hliníková, no záleží aj od dreva a prevedenia lamiel.
 • Tiež si môžete nechať vypracovať pergolu na mieru, či už na terasu pri dome alebo v záhrade.
 • Drevo sa ako materiál neprehrieva, ako to býva pri kove.

A aké boli trendy v dizajne za rok 2022? 

Tendencia uplynulých rokov je uberať sa smerom k minimalizmu, a týka sa to aj tienenia na terase. Kvalita a bezchybné spracovanie materiálov je na prvom mieste, až potom nasledujú farby a vzory.

Čo sa týka farebnosti, na prvých priečkach viedli tlmené tmavšie farby, ako napríklad sivá či antracitová. Výber je len na vás, no mali by ste mať na pamäti, že aj tieniaca technika by mala ladiť nielen s terasou, alebo celkovo s celou stavbou.

>>> Späť na úvod BLOGu Screenové rolety SK

Prečítajte si tiež

Zhrňovacie dvere na mieruZhrňovacie dvere na mieru
Zrhňovacie dvere sú veľmi praktickým riešením všade tam, kde z rôznych dôvodov nemôžete alebo nechcete umiestniť dvere klasické. Zrhňovacie dvere sa podobajú na posuvné dvere, avšak mechanika ich fungovania spočíva v zhŕňaní častí dvier do seba. Časti týchto dverí sú tvorené lamelami, samozrejme vertikálne postavenými, ktoré môže byť vyrobené z rôznych materiálov, o ktorých si […]
Výrobky z paliet - Vonkajšie sedenie z palietVýrobky z paliet
Rôzne výrobky z paliet sú nielen unikátne, ale aj ľahko vyrobiteľné a doslova za pár korún. Niektoré kusy zvládnete poľahky vyrobiť za jedno popoludnie, budú vám k tomu stačiť aj vyradené palety. Kde ich zohnať? V podstate si môžete nové palety aj kúpiť, stav tejto palety sa označuje ako A, čiže úplne bez poškodenia a […]
Balkónové kvety na priame slnko
Skoro každý má doma terasku alebo balkón, a týka sa to nielen domov, ale aj bytov. Kto by nemiloval vychutnávanie kávičky pri posedení na čerstvom vzduchu? Na balkón sa priam pýtajú nejaké kvety, a mnoho domácností je na rozkvitnutý balkón patrične hrdých. Čím väčší balkón máte, tým viac kvetov sa vám naň zmestí. No vedeli ste, že […]
1 2 3 5
Screenové rolety SK licenčný partner pre SR.

Kontaktujte nás

Kontaktný formulár
Sme nad mieru spokojní. Technik odviedol profesionálnu robotu
Ivan Horák
Ivan Horák
7. Apríl, 2023
super vyber a rolety su kvalitne. odporucam
Lukáš Skrezin
Lukáš Skrezin
7. Apríl, 2023
super odporucam a prajem vela spokojnych zakaznikov
Dávid Bederka
Dávid Bederka
7. Apríl, 2023
robili nam rolety do noveho domu a super odvedena robota chalani. odporucam a dakujem vam aj s priatelkou
Boris Poštolka
Boris Poštolka
7. Apríl, 2023
Screenove rolety od Vás bola najlepšia možná voľba. Skvelé! S našou rodinou sa nevieme dočkať leta a užívania si terasy v plnom prúde
Adam Kolár
Adam Kolár
7. Apríl, 2023
super robota odporucam
Stano Horváth
Stano Horváth
7. Apríl, 2023
som nadmieru spokojny. prajem vam este vela spokojnych zakaznikov
Tóno Katona
Tóno Katona
7. Apríl, 2023
Každý kto váha koho si vybrať pri výbere tak- Screenove rolety Senec sú bezkonkurenčne najlepší. Robili mi celý dom a vrelo odporúčam
Jozef Sučan
Jozef Sučan
7. Apríl, 2023
Nemám čo vytknúť. Odporúčam :)
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Najlepšie screenové rolety aké som si mohla vybrať. Super výber a rolety na mieru. Držím Vám palce
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Screenové rolety, to je vonkajšie tienenie na každé počasie.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
realizujeme v Bratislavskom a Trnavskom kraji, ostatné kraje len po dohode, aby to malo význam pre vás a takisto pre nás.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram