Ochrana pred slnkom pre terasu, ideláne riešenie pre vašu terasu či balkón.

19. novembra 2023

Výber tieniacej techniky pre terasu a balkón

Ak hľadáte efektívny spôsob, ako ochrániť vašu terasu alebo balkón pred slnečnými lúčmi a teplom, screenové rolety sú pre vás ideálnou voľbou. Tieto moderné tieniace systémy poskytujú nielen účinnú ochranu pred slnkom, ale aj atraktívny dizajn a jednoduchú obsluhu. V tomto článku sa bližšie pozrieme na to, čo sú screenové rolety, aké benefity prinášajú a prečo sú skvelým riešením pre tienenie vašej terasy či balkóna.

Čo sú screenové rolety? Screenové rolety sú exteriérové tieniace systémy vyrobené zo špeciálnej látky s prepletanou štruktúrou. Táto látka dokáže odfiltrovať až 90% slnečného žiarenia, čím účinne znižuje teplotu na vašej terase alebo balkóne. Zároveň však prepúšťa dostatok prirodzeného svetla a zachováva výhľad von, takže sa môžete tešiť z pobytu na terase bez pocitu stiesnenosti.

Screenové rolety na terase Bratislava
Screenové rolety na terase Bratislava

Screenové rolety sa zvyčajne inštalujú na vonkajšiu stranu okien, dverí alebo pergoly. Sú navíjateľné na hriadeľ a ovládajú sa elektricky pomocou motorového pohonu. Vďaka tomu je ich používanie veľmi jednoduché a pohodlné.

Prečo si vybrať screenové rolety na tienenie terasy? Screenové rolety prinášajú množstvo výhod, ktoré z nich robia ideálne riešenie pre tienenie terás a balkónov:

 1. Účinná ochrana pred slnkom: Vďaka svojej prepletanej štruktúre dokážu screenové rolety zachytiť väčšinu slnečného žiarenia a znížiť tak teplotu na vašej terase až o niekoľko stupňov.
 2. Zachovanie prirodzeného svetla a výhľadu: Na rozdiel od nepriehľadných tieniacich systémov, screenové rolety prepúšťajú dostatok denného svetla a umožňujú výhľad do okolia.
 3. Ochrana pred vetrom a dažďom: Screenové rolety vytvárajú bariéru, ktorá chráni vašu terasu pred nepríjemným vetrom a čiastočne aj pred dažďom, čím predlžujú obdobie jej využitia.
 4. Elegantný dizajn: Vďaka širokému výberu farieb a vzorov látok sa screenové rolety stanú štýlovým doplnkom vášho domova a dodajú mu moderný nádych.
 5. Jednoduchá obsluha a údržba: Či už zvolíte manuálne alebo motorické ovládanie, manipulácia so screenovými roletami je veľmi jednoduchá. Navyše nevyžadujú takmer žiadnu údržbu.

Ako si vybrať tie správne screenové rolety? Pri výbere screenových roliet je dôležité zohľadniť niekoľko faktorov:

 • Rozmery: Zmerajte si presné rozmery okien, dverí alebo pergoly, kde chcete screenové rolety nainštalovať.
 • Farba a vzor: Vyberte si z širokej ponuky farieb a vzorov látok tak, aby rolety ladili s fasádou vášho domu a s celkovým štýlom terasy.
 • Spôsob ovládania: Zvážte, či preferujete elektrické ovládanie na vypínač, alebo na diaľkový ovládač, prípadne ovládanie cez mobilnú aplikáciu.
 • Kvalita vyhotovenia: Dbajte na to, aby ste si vybrali screenové rolety od overeného výrobcu, ktorý používa kvalitné materiály a komponenty.

V teplých letných dňoch, obzvlášť v mestách ako Bratislava, Trnava, Pezinok, Senec, Nitra, či Malacky, sa stáva terasa alebo balkón útočiskom pre oddych a relaxáciu. Avšak, neustále slnečné žiarenie môže tento oddychový čas narušiť. Práve preto je dôležité zvoliť správnu ochranu pred slnkom, ktorá vám umožní využívať vašu terasu alebo balkón naplno.

Ochrana pred slnkom pre terasu: Ideálne riešenie pre vašu terasu či balkón
Ochrana pred slnkom pre terasu: Ideálne riešenie pre vašu terasu či balkón

Screenové rolety – Vysoká UV ochrana a estetický vzhľad

Screenové rolety sú vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí hľadajú efektívnu ochranu pred UV žiarením pri zachovaní estetického vzhľadu. Tieto rolety sú dostupné v rôznych farebných prevedeniach a poskytujú až 97% ochranu pred škodlivým UV žiarením. Vhodné sú najmä pre nízkoenergetické stavby v Bratislave a okolí, kde je dôraz kladený na energetickú efektivitu a dizajn.

Rolety na terasu – Pohodlie a ochrana v každom počasí

Pre tých, ktorí hľadajú viac než len ochranu pred slnkom, sú rolety na terasu ideálnym riešením. Tieto rolety poskytujú útočisko pred nečakaným dažďom, prudkým vetrom a intenzívnym slnečným žiarením. Sú vyrobené z odolného hliníka, čo zaručuje ich dlhú životnosť a minimálnu údržbu. Pergoly s roletami na terase sú populárne v mestách ako Nitra a Malacky, kde sú letné počasia často nepredvídateľné.

Rolety proti vetru – Odolnosť a funkčnosť

V oblastiach ako Senec a Pezinok, kde je častým javom silnejší vietor, sú rolety proti vetru ideálnou voľbou. Tieto rolety sú navrhnuté tak, aby odolali silnému vetru, a zároveň poskytli ochranu pred slnkom. Zipscreeny, špeciálny typ roliet s integrovaným zipsom, ponúkajú najlepšiu odolnosť voči vetru a sú vhodné aj pre veľké presklené plochy.

Screenové rolety Bratislava - komfort na terase či balkóne, rolety a tienenie proti vetru Bratislava
Screenové rolety Bratislava - komfort na terase či balkóne, rolety a tienenie proti vetru Bratislava

Kedy je najlepšie myslieť na objednanie roliet na terasu

Pri plánovaní ochrany pred slnkom na vašu terasu je dôležité myslieť dopredu. Najlepší čas na objednávanie roliet je v zimných mesiacoch, ideálne v období od decembra do januára. V tomto období je dopyt nižší, čo vám umožní rýchlejšie a efektívnejšie vybavenie objednávky. Inštalácia by mala nasledovať v mesiacoch februára až marca, aby bolo všetko pripravené pred začiatkom teplej sezóny.

Ak objednáte rolety v hlavnej sezóne, čakacia doba na výrobu sa môže predĺžiť na 8 až 10 týždňov kvôli zvýšenému dopytu. Preto je plánovanie mimo sezóny nielen praktické, ale aj časovo a finančne efektívne pre zákazníkov z Bratislavy, Trnavy, Pezinka, Sence, Nitry a Malaciek.

Screenové rolety sú skvelým riešením pre každého, kto chce efektívne zatieni svoju terasu alebo balkón bez toho, aby sa musel vzdať prirodzeného svetla a výhľadu. Vďaka svojim vlastnostiam a benefitom sa stanú neoceniteľným doplnkom vášho domova a spríjemnia vám chvíle strávené vonku.

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom screenových roliet alebo potrebujete pomoc s výberom, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám poradíme a pomôžeme nájsť ideálne riešenie pre váš domov.

FAQ: Najčastejšie otázky o roletách na terasu

 1. Čo sú screenové rolety?
  • Screenové rolety sú forma ochrany proti UV žiareniu, nehorľavé, antistatické a odolné voči UV žiareniu, ktoré ochraňujú interiér pred teplom a zároveň umožňujú viditeľnosť smerom von.
 2. Aké sú výhody screenových roliet?
  • Screenové rolety udržujú stálu teplotu v interiéri, majú vysokú životnosť, šetria náklady na klimatizáciu a efektívne tienia veľké presklené plochy.
 3. Ako vybrať správnu farbu a materiál pre screenové rolety?
  • Pri výbere je dôležité zvážiť veľkosť okna, typ materiálu, farbu a spôsob umiestnenia, aby rolety vyhovovali estetickým aj funkčným požiadavkám.
 4. Aké sú farebné a technické možnosti screenových roliet?
  • Screenové rolety sú dostupné v rôznych farebných prevedeniach a stupňoch priehľadnosti, od úplného zatemnenia až po 5%, 3% a 1% priehľadnosť.
 5. Čo sú rolety na terasu a ako fungujú?
  • Rolety na terasu sú nastaviteľné ochranné prvky, ktoré poskytujú ochranu pred slnkom, vetrom a dažďom, často sú súčasťou pergol, balkónov a terás.
 6. Ako sú rolety na terasu odolné voči poveternostným podmienkam?
  • Sú vyrobené z odolného hliníka a sú odolné voči zmenám počasia a mechanickému poškodeniu. Odolávajú rýchlosti vetra až do 130km za hodinu.
 7. Ako dlho trvá montáž roliet na terasu?
  • Montáž je relatívne jednoduchá a rýchla, zvyčajne vykonávaná pomocou modulových častí vyrobených na mieru s prihliadnutím na technické riešenie vášho priestoru. Preto nepodceňujte odbornú konzultáciu a odborné zameranie kvalitnou firmou s dlhoročnými skúsenosťami.
 8. Ako odolné sú rolety proti vetru?
  • Existujú rôzne typy roliet proti vetru, pričom zipscreeny sú najodolnejšie vďaka pevnému spojeniu látky s vodiacimi profilmi.
 9. Kedy je najlepšie objednať rolety na terasu?
  • Najlepší čas na objednávanie je v zimných mesiacoch (december až január), aby sa predišlo dlhým čakacím dobám v sezóne.
 10. Ako dlhá je životnosť screenových roliet?
  • Vďaka použitiu priemyselnej tkaniny a hliníkovej konštrukcii majú screenové rolety vysokú životnosť a sú odolné voči nepriaznivým poveternostným podmienkam.

Využitie správnej tieniacej techniky môže výrazne zvýšiť pohodlie a funkčnosť vašej terasy alebo balkónu. Či už ide o screenové rolety poskytujúce ochranu pred UV žiarením, rolety na terasu ochraňujúce pred nepredvídateľným počasím, alebo rolety proti vetru pre extra odolnosť, kľúčom je správny výber a plánovanie. Nezabudnite, že objednanie a inštalácia mimo sezóny vám môže ušetriť čas aj peniaze.

Dôležitosť kvalitného screenového tienenia na terase a v altánku
Dôležitosť kvalitného screenového tienenia na terase a v altánku

Ak máte záujem o viac informácií alebo potrebujete pomôcť s výberom ideálnej tieniacej techniky pre váš domov v Bratislave, Trnave, Pezinku, Senci, Nitre alebo Malackách, neváhajte nás kontaktovať. Naši odborníci sú tu, aby vám poskytli odborné poradenstvo a pomohli nájsť riešenie, ktoré bude najlepšie vyhovovať vašim potrebám.

>>> Späť na úvod BLOGu Screenové rolety SK

Prečítajte si tiež

Screenové rolety na terasuTransformujte svoju terasu do oázy pohodlia a luxusu s našimi multifunkčnými screenovými roletami
Screenové rolety pre terasu od našej spoločnosti sú však oveľa viac ako len o zatienení pred slnkom. Multifunkčné výhody screenových roliet Ich prínos sa výrazne prekonáva obzor tohto jednoduchého významu. Predstavujú totiž element, ktorý dokáže vytvoriť komfortný priestor pre vaše relaxačné chvíle, nezávisle na ročnom období. Avšak, aké sú konkrétne výhody našich screenových roliet? Preskúmajme […]
Screenové rolety na terasu cenníkAko rolety na terasu môžu zlepšiť váš záhradný priestor na relax
Je príjemné mať k dispozícii záhradný priestor, kde si môžeme oddýchnuť a relaxovať. No ako zabezpečiť, aby bol náš záhradný priestor ešte príjemnejší a viac komfortný? Mnoho ľudí si zakúpi dom či byt a na nej terasu a následne ju dokončia závesmi alebo roletami, aby im poskytovali potrebnú ochranu pred slnkom a inými nepriaznivými vplyvmi […]
Drevená terasa k bazénuDrevená terasa k bazénu
Ak máte dostatočne veľkú záhradu a chcete si doma dopriať bazén, potrebujete vyriešiť aj okolie okolo neho. V našich končinách sa bazén môže využívať približne  od konca mája až do septembra, a na terase môžete tráviť čas, až pokým nepríde zima. Niekedy je treba pri výstavbe bazéna zapusteného do zeme aj upraviť terén v záhrade. […]
1 2 3 9
Screenové rolety SK licenčný partner pre SR.

Kontaktujte nás

Kontaktný formulár
Sme nad mieru spokojní. Technik odviedol profesionálnu robotu
Ivan Horák
Ivan Horák
7. Apríl, 2023
super vyber a rolety su kvalitne. odporucam
Lukáš Skrezin
Lukáš Skrezin
7. Apríl, 2023
super odporucam a prajem vela spokojnych zakaznikov
Dávid Bederka
Dávid Bederka
7. Apríl, 2023
robili nam rolety do noveho domu a super odvedena robota chalani. odporucam a dakujem vam aj s priatelkou
Boris Poštolka
Boris Poštolka
7. Apríl, 2023
Screenove rolety od Vás bola najlepšia možná voľba. Skvelé! S našou rodinou sa nevieme dočkať leta a užívania si terasy v plnom prúde
Adam Kolár
Adam Kolár
7. Apríl, 2023
super robota odporucam
Stano Horváth
Stano Horváth
7. Apríl, 2023
som nadmieru spokojny. prajem vam este vela spokojnych zakaznikov
Tóno Katona
Tóno Katona
7. Apríl, 2023
Každý kto váha koho si vybrať pri výbere tak- Screenove rolety Senec sú bezkonkurenčne najlepší. Robili mi celý dom a vrelo odporúčam
Jozef Sučan
Jozef Sučan
7. Apríl, 2023
Nemám čo vytknúť. Odporúčam :)
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Najlepšie screenové rolety aké som si mohla vybrať. Super výber a rolety na mieru. Držím Vám palce
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Screenové rolety, to je vonkajšie tienenie na každé počasie.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
realizujeme v Bratislavskom a Trnavskom kraji, ostatné kraje len po dohode, aby to malo význam pre vás a takisto pre nás.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram