Screenové rolety pre relax na terase za každého počasia

5. apríla 2021

Jednou z najväčších výhod bývania v rodinnom dome je možnosť posedenia na záhrade. V období od jari do leta sa záhrada stáva pre mnohých ľudí miestom, kde sa stretávajú s priateľmi, relaxujú alebo sa hrajú ich deti.

Predpokladom pre všetky uvedené aktivity je vytvorenie adekvátneho priestoru. Týmto priestorom je zväčša terasa krytá pergolou a chránená roletami. Využite možnosti terasy naplno vďaka screenovým roletám.

Čo sú screenové rolety

Screenové rolety alebo ZIP sreen rolety sú exteriérové rolety, ktoré sa využívajú na tienenie a ochranu terás, zimných záhrad alebo veľkých presklených plôch. Tieto rolety sú upevnené v špeciálnych vodiacich lištách s tzv. ZIP systémom.

ZIP systém je veľmi pevný napínací mechanizmus odolávajúci aj mimoriadne silnému vetru. Zároveň sa na výrobu samotných roliet využívajú screenové látky známe optickými a technickými vlastnosťami vhodnými na prekrytie a tienenie otvorených priestranstiev. ZIP screen rolety sa často označujú aj ako screenové rolety na terasu kvôli ich všestranným možnostiam použitia na ochranu terás krytých pergolou.

Pergoa a screeno rolety na terase v Bratislave
Pergola a screen, rolety na terasu, čo viac si priať na záhrade či terase.

Prečo vsadiť na sreenové rolety

Možno si položíte otázku, prečo by ste mali na tienenie a ochranu terasy vybrať práve screenové rolety. So sreenovými roletami získate tieniacu technológiu, ktorá sa nevyrovná žiadnej inej po kvalitatívnej stránke. Okrem toho dokážu ZIP screen rolety omnoho viac:

  • Pergola na terasu chráni terasu z hornej strany. Na tienenie a ochranu pred poveternostnými podmienkami z bočných strán je potrebné využiť techniku, ktorá bude spĺňať technické i estetické parametre. Screenové rolety vyzerajú už na prvý pohľad veľmi moderne. Vďaka veľkému výberu materiálov a farieb screenovej látky splnia akékoľvek vaše požiadavky na vzhľad rolety.
  • Látky používané na výrobu screenových roliet sú veľmi pevné a ich farba sa nemení ani pri dlhodobom pôsobení vyššej teploty alebo UV žiarenia. Vodiace lišty, do ktorých sú rolety upevnené sa vyrábajú z hliníka. Tento materiál je známy svojou extrémnou odolnosťou voči vysokým i nízkym teplotám, nedeformuje sa a nekoroduje.
  • Rolety na pergolu typu ZIP screen chránia terasu pred hmyzom, vetrom, dažďom i UV žiarením. Žiadne výkyvy počasia nezabránia, aby ste na terase mohli tráviť maximum času.
  • Terasa krytá pergolou a chránená screenovými roletami sa stane prirodzeným prepojením domu s prírodou. Nemusíte sa obávať nepriehľadnosti roliet. Napriek svojim ochranným vlastnostiam prepustia do interiéru dostatok svetla i čerstvý vzduch.
  • Screenové rolety vám ušetria počas leta výdavky na energie. Vedia schladiť interiér až o 9 °C. Nebudete musieť takmer vôbec využívať klimatizáciu. Terasu si užijete aj počas teplejšej zimy. Spustené screenové rolety spolu s tepelným žiaričom umožnia zorganizovať grill party počas celého roka.
  • Screenové rolety, rolety na terasu sa veľmi jednoducho ovládajú – na výber máte ovládanie diaľkovým ovládačom, cez mobilnú aplikáciu alebo klasickým vypínačom. Bonus navyše je ich bezúdržbovosť. Stačí ich raz za čas povysávať alebo poutierať handričkou.

Bočné zakrytie terasy? Pre zipp screen žiaden problém.

Bočné zakrytie terasy pomocou screenovej rolety je efektívnym riešením pre zvýšenie súkromia a ochrany pred nepriaznivými poveternostnými vplyvmi, ako sú silný vietor alebo prudké slnečné žiarenie.

Tento typ rolety je navrhnutý tak, aby poskytoval maximálnu flexibilitu a estetickú príťažlivosť, zatiaľ čo zároveň zachováva pocit otvoreného priestoru.

Screenová roleta na bočné zakrytie terasy dokáže efektívne filtrovať slnečné svetlo a znižovať teplotu, čím vytvára príjemné prostredie pre relaxáciu alebo spoločenské aktivity na terase. S jej pomocou môžete jednoducho transformovať svoju terasu na útulný a chránený vonkajší priestor, ktorý môžete využívať počas celého roka.

Bočné zakrytie terasy screenovou roletou
Bočné zakrytie terasy screenovou roletou
>>> Späť na úvod BLOGu Screenové rolety SK

Prečítajte si tiež

Ochrana pred slnkom pre terasu: Ideálne riešenie pre vašu terasu či balkónOchrana pred slnkom pre terasu, ideláne riešenie pre vašu terasu či balkón.
Ochrana pred slnkom pre terasu: Ideálne riešenie pre vašu terasu či balkón
Screenové rolety na terasuTransformujte svoju terasu do oázy pohodlia a luxusu s našimi multifunkčnými screenovými roletami
Screenové rolety pre terasu od našej spoločnosti sú však oveľa viac ako len o zatienení pred slnkom. Multifunkčné výhody screenových roliet Ich prínos sa výrazne prekonáva obzor tohto jednoduchého významu. Predstavujú totiž element, ktorý dokáže vytvoriť komfortný priestor pre vaše relaxačné chvíle, nezávisle na ročnom období. Avšak, aké sú konkrétne výhody našich screenových roliet? Preskúmajme […]
Screenové rolety na terasu cenníkAko rolety na terasu môžu zlepšiť váš záhradný priestor na relax
Je príjemné mať k dispozícii záhradný priestor, kde si môžeme oddýchnuť a relaxovať. No ako zabezpečiť, aby bol náš záhradný priestor ešte príjemnejší a viac komfortný? Mnoho ľudí si zakúpi dom či byt a na nej terasu a následne ju dokončia závesmi alebo roletami, aby im poskytovali potrebnú ochranu pred slnkom a inými nepriaznivými vplyvmi […]
1 2 3 9
Screenové rolety SK licenčný partner pre SR.

Kontaktujte nás

Kontaktný formulár
Sme nad mieru spokojní. Technik odviedol profesionálnu robotu
Ivan Horák
Ivan Horák
7. Apríl, 2023
super vyber a rolety su kvalitne. odporucam
Lukáš Skrezin
Lukáš Skrezin
7. Apríl, 2023
super odporucam a prajem vela spokojnych zakaznikov
Dávid Bederka
Dávid Bederka
7. Apríl, 2023
robili nam rolety do noveho domu a super odvedena robota chalani. odporucam a dakujem vam aj s priatelkou
Boris Poštolka
Boris Poštolka
7. Apríl, 2023
Screenove rolety od Vás bola najlepšia možná voľba. Skvelé! S našou rodinou sa nevieme dočkať leta a užívania si terasy v plnom prúde
Adam Kolár
Adam Kolár
7. Apríl, 2023
super robota odporucam
Stano Horváth
Stano Horváth
7. Apríl, 2023
som nadmieru spokojny. prajem vam este vela spokojnych zakaznikov
Tóno Katona
Tóno Katona
7. Apríl, 2023
Každý kto váha koho si vybrať pri výbere tak- Screenove rolety Senec sú bezkonkurenčne najlepší. Robili mi celý dom a vrelo odporúčam
Jozef Sučan
Jozef Sučan
7. Apríl, 2023
Nemám čo vytknúť. Odporúčam :)
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Najlepšie screenové rolety aké som si mohla vybrať. Super výber a rolety na mieru. Držím Vám palce
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Screenové rolety, to je vonkajšie tienenie na každé počasie.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
realizujeme v Bratislavskom a Trnavskom kraji, ostatné kraje len po dohode, aby to malo význam pre vás a takisto pre nás.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram