Tipy na záhradné dekorácie: Nebojte sa byť ekologickí a recyklujte!

15. januára 2022

Každý, kto vlastní záhradu ju chce určite dostať do čo najlepšej formy. Záhrada nemusí byť iba fádna a nezaujímavá, okrasné rastliny môžu veľmi pekne doplniť aj samotné dekorácie.

Záhradnou dekoráciou môže byť aj samotný kvetináč, ak je naozaj nevšedný a neokázalý. Čoraz viac sa do obľuby dostávajú aj rôzne sochy či záhradné osvetlenia.

ZDROJ: Pexels.com

Staré stromy nemusia vždy končiť v kozube

Ak nie v každej záhrade, tak minimálne v okolí každej záhrady sa nájdu nejaké staré stromy. Koniec-koncov mŕtvy strom sa musí aj tak vyrúbať. Avšak namiesto toho, aby skončil v kozube, môže poslúžiť aj ako nevšedná dekorácia. Zo starých stromov sa dajú  vyrobiť napríklad kvetináče pre rastliny.

Zdravá miera gýču

Klasickí záhradní trpaslíci nemusia v každom prípade dizajn záhrady úplne pokaziť. Niekomu sa takéto alebo podobné sošky môžu veľmi hodiť. Dnes už je z čoho vyberať aj tak pri soškách v záhradách môžete popustiť uzdu svojej fantázii.

Okrem toho, že si nejakú tú sošku do záhrady kúpite, si môžete aj plno vecí vyrobiť. Na výrobu dekorácie môžete použiť takmer hocičo. Všetko čo nájdete pohodené a bežne by ste to vyhodili, môžete premeniť na neobyčajnú a úplne jedinečnú dekoráciu. Či už to budú staré gumáky, do ktorých vlejete cement, čím získate originálne nádoby na kvety, alebo starý uterák v betónovom šate ako vrchná časť nového stolíka.  

Romantiky v záhrade nie je nikdy dosť

Záhradné fontány sú čoraz obľúbenejšou dekoráciou. Vo veľkých záhradách sa vynímajú. Zvuk prúdiacej vody pôsobí veľmi upokojujúco a relaxačne, okrem iného máte istotu, že s fontánou bude vo vašej záhrade aj oveľa viac vtáctva a života. Ak vám fontána nevyhovuje, skúste pouvažovať nad studňou. Tú môžete takisto veľmi pekne nadizajnovať a vytvoriť tak neobyčajný priestor.

V prípade, že túžite mať naozaj romantickú záhradu, siahnite po zaváracích pohároch. Fľaše s kovovým viečkom môžete na retiazke zavesiť na stromy, na terasu, plot či pergoly. O samotné kúzelné čaro sa už postarajú obyčajné čajové sviečky vo vnútri pohárov.

Nepatrné osvetlenie

Solárne lampy neslúžia len ako dekorácia, ale často môžu byť naozaj nápomocné. Pôsobia ako orientačné osvetlenie, keď už zapadne slnko a jednoznačne spríjemnia každú záhradnú párty. Okrem iného šetria životné prostredie a ich napájanie vás nič nestojí.

Nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek typ dekorácie do vašej záhrady, majte na mysli, že menej je niekedy viac. Dajte si pozor na to, aby jednotlivé prvky neboli prekombinované. Príliš veľa všetkého pôsobí často rušivo a nevhodne. Nebojte sa experimentovať. Dekorácia nemusí byť nová, aby zaujala. Pridanou hodnotou toho, že využite napríklad staré pneumatiky je ekológia a samotná recyklácia.

>>> Späť na úvod BLOGu Screenové rolety SK

Prečítajte si tiež

Zhrňovacie dvere na mieruZhrňovacie dvere na mieru
Zrhňovacie dvere sú veľmi praktickým riešením všade tam, kde z rôznych dôvodov nemôžete alebo nechcete umiestniť dvere klasické. Zrhňovacie dvere sa podobajú na posuvné dvere, avšak mechanika ich fungovania spočíva v zhŕňaní častí dvier do seba. Časti týchto dverí sú tvorené lamelami, samozrejme vertikálne postavenými, ktoré môže byť vyrobené z rôznych materiálov, o ktorých si […]
Výrobky z paliet - Vonkajšie sedenie z palietVýrobky z paliet
Rôzne výrobky z paliet sú nielen unikátne, ale aj ľahko vyrobiteľné a doslova za pár korún. Niektoré kusy zvládnete poľahky vyrobiť za jedno popoludnie, budú vám k tomu stačiť aj vyradené palety. Kde ich zohnať? V podstate si môžete nové palety aj kúpiť, stav tejto palety sa označuje ako A, čiže úplne bez poškodenia a […]
Balkónové kvety na priame slnko
Skoro každý má doma terasku alebo balkón, a týka sa to nielen domov, ale aj bytov. Kto by nemiloval vychutnávanie kávičky pri posedení na čerstvom vzduchu? Na balkón sa priam pýtajú nejaké kvety, a mnoho domácností je na rozkvitnutý balkón patrične hrdých. Čím väčší balkón máte, tým viac kvetov sa vám naň zmestí. No vedeli ste, že […]
1 2 3 5
Screenové rolety SK licenčný partner pre SR.

Kontaktujte nás

Kontaktný formulár
Sme nad mieru spokojní. Technik odviedol profesionálnu robotu
Ivan Horák
Ivan Horák
7. Apríl, 2023
super vyber a rolety su kvalitne. odporucam
Lukáš Skrezin
Lukáš Skrezin
7. Apríl, 2023
super odporucam a prajem vela spokojnych zakaznikov
Dávid Bederka
Dávid Bederka
7. Apríl, 2023
robili nam rolety do noveho domu a super odvedena robota chalani. odporucam a dakujem vam aj s priatelkou
Boris Poštolka
Boris Poštolka
7. Apríl, 2023
Screenove rolety od Vás bola najlepšia možná voľba. Skvelé! S našou rodinou sa nevieme dočkať leta a užívania si terasy v plnom prúde
Adam Kolár
Adam Kolár
7. Apríl, 2023
super robota odporucam
Stano Horváth
Stano Horváth
7. Apríl, 2023
som nadmieru spokojny. prajem vam este vela spokojnych zakaznikov
Tóno Katona
Tóno Katona
7. Apríl, 2023
Každý kto váha koho si vybrať pri výbere tak- Screenove rolety Senec sú bezkonkurenčne najlepší. Robili mi celý dom a vrelo odporúčam
Jozef Sučan
Jozef Sučan
7. Apríl, 2023
Nemám čo vytknúť. Odporúčam :)
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Najlepšie screenové rolety aké som si mohla vybrať. Super výber a rolety na mieru. Držím Vám palce
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Screenové rolety, to je vonkajšie tienenie na každé počasie.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
realizujeme v Bratislavskom a Trnavskom kraji, ostatné kraje len po dohode, aby to malo význam pre vás a takisto pre nás.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram