Zatienenie loggie pomocou screenovej rolety

21. februára 2022

Niekedy je jednoduchšie zodpovedať vaše otázky formou videoodpovede ako odpísať na email.

Dostali sme takúto otázku:

Dobrý deň prajem,

chcela by som sa s Vami poradiť ohľadom zatienenia loggie na 1. poschodí bytového domu v Zlatých Moravciach - Loggia je orientovaná na južnú stranu a celé leto nám na balkón praží slnko. Cez zimu nám to nevadí.

Balkón nechceme zasklievať ani tam dávať žalúzie nakoľko nechceme mať z bytu sklenník ani nechceme mať permanentnú tmu v obývačke. Premýšľali sme nad screenovou roletou(alebo niečo čo by ste nám vedeli navrhnúť vy + cenovú ponuku ) - chceme si len sem tam dať na balkóne kávu prípadne si tam spraviť trošku oddych / je možné umiestnenie aj na balkóne bez zasklenia?

Odpoveď si nájdete v našom videu:

Prepis videa:

Dobrý deň prajem.

V dnešnej časti sa pozrieme na inštaláciu screenovej rolety a ako je možné ju osadiť rôzne spôsoby montáže. Dostali sme dopyt na nacenenie takejto screenovej rolety. V tomto dopyte je písané: balkón nechceme zasklievať ani tam dávať žalúzie, nakoľko nechceme mať z bytu skleník a ani nechceme mať permanentné okno v obývačke. Premýšľali sme nad screenovou roletou alebo niečo čo by ste nám vedeli navrhnúť vy,  plus cenovú ponuku. Chcem si len sem tam dať na balkóne kávu prípadne si tam spraviť trošku oddych.

Takže poďme sa pozrieť rovno na možnosti aké máme.

Tak ako vidíte na tomto prvom obrázku, nie je to síce ani loggia ani balkón, ale v tomto prípade bola použitá screenová roleta na takúto terasu, montáž na železné stĺpy. Takže toto je jeden z tých montáží. Chcem upozorniť že tu je naozaj veľký rozmer. Bolo to 5x3m takže tu už je to tak na hrane. I keď v podstate tá z screenová roleta sa dá vyrobiť do rozmerov 7x6m ale naozaj treba vždy zvážiť možnosti uchytenia. Tak ako je vidno na tomto obrázku, screenová roleta slúži hlavne pre príjemnú klímu na takejto terase, väčšinou zo susedovej strany. V prvom rade tu prefukovalo, v druhom rade samozrejme nie je to príjemné keď vám susedia pozerajú rovno na terasu.

Ďalšia montáž, použitie screenovej rolety do otvoru. Nie je to sranda použiť takúto screenovú roletu do otvoru bez toho aby sme nepoužili nejaké bočné profily navyše. Keďže každý centimeter sa počíta v tomto prípade tie strany boli v celku rovné. Tak isto vhodné použitie týchto screenových roliet  na zatienenie takéto terasy. Tu to vyšlo naozaj veľmi pekne. Tu pokračovali tie otvory hneď tri vedľa seba a na všetkých troch sú osadené tieto screenové rolety.

Toto je taký klasický byt na Kramároch, celkom veľká terasa. Táto screenová roleta naozaj slúži svojmu účelu. Celkom príjemná klíma sa dá vytvoriť takou screenovou roletou a po zatiahnutí sa viac menej dá používať komplet celý rok. Nie je potrebné sa o to nejak extra starať takže bez problémov to tu funguje.

Tu vidíme screenovú roletu namontovanú v Petržalke. Táto screenová roleta má 5,5 metra takže toto už bol naozaj celkom slušný extrém ju aj tam dostať a ukotviť, keďže tie bočné steny sú zateplené skoro 60kou polystyrénom takže naozaj to nebola sranda, ale ako je vidno na týchto záberoch tak sa nám to podarilo a myslím si že tá roleta už je tam tretím rokom.

Ďalšia montáž takého klasického bratislavského paneláku. Toto je veľmi časté osadenie, v podstate oddelenia toho balkónu alebo terasy, takže po zatiahnutí tá roleta vyzerá takto.

Ďalšia montáž, to je tu prvé a druhé poschodie ale samozrejme vyvýšené, v tomto prípade sme túto 5 a pol metrovú screenovú roletu museli ťahať lanami.  Všetky tieto okolnosti je potrebné zvážiť už pri zameraní, ako ju tam dostaneme, či je možné ju vytiahnuť lanami alebo nejakým iným spôsobom či už horolezcami alebo nejakým žeriavom.Takto vyzerá montáž. V tomto prípade montáž prebehla na pôvodnú hliníkovú konštrukciu presklenia.V tomto prípade presklenia nie je úplne jedno aké tam máte. V tomto prípade to presklenie na obidvoch stranách malo pomerne kvalitné hliníkové profily. Takže pri obhliadke sme samozrejme zvážili že bez problémov tú screenovú roletu tam vieme uchytiť, zakotviť a drží tam. A samozrejme využíva sa počas celého roku.

Toto by som bral do pozornosti dal lebo v tomto prípade, v Dunajskej Strede som bol osobne ja. Na tomto mieste boli použité klasické plastové rolety. Samozrejme po rokoch úplne rozbité, takže zákazníčka chcela využívať tento balkón. Mala predstavu týchto screenových roliet, nemontovali sme to ešte takto, ale myslím si že montáž prebehla úplne bez problémov a od tohto momentu aj po týchto fotkách sme robili nejaký článok na blogu, sa nám celkom darí meniť tieto plastové rolety za takéto screenové rolety.

Z vonku vyzerá montáž takto. Čiže nie je potrebné sa o to tak isto nejak extra starať. Dôležité je že to je správne ukotvené. Ak si všimnete tu na stranách, zostali tu pôvodné drevené hranoly, ktoré sme využili na osadenie týchto roliet. Ak by sme ten hranol dali dolu, tak tu potrebujeme niečo dať je, potrebné to ukotviť poriadne. Nie že by sme my potom mali nejaký zbytočný problém a samozrejme aj zákazník by reklamoval že to nedrží. Takže toto sú možnosti.

Ešte som zabudol odpovedať na druhú otázku. Orientačná cena- pri tej screenovej rolete v rozmere 325x140cm. V elektrickom ovládaní na diaľkový ovládač to vychádza aj s montážou komplet na cca 1000 eur.

Dúfam že som zodpovedal všetky otázky. V prípade otázok ma neváhajte kontaktovať. Prípadne nám rovno zašlite nejaký dopyt, alebo viac informácií si nájdete na našej webovej stránke - screenoverolety.sk , prípadne na bezhmyzu.sk . Ďakujem za pozornosť a želám pekný deň.

Zatienenie balkóna - rolety na lodžie.

Zatienenie balkóna - rolety na loggie
Zatienenie balkóna - rolety na loggie

Zatienenie balkóna a rolety na lodžie sú dve kľúčové riešenia pre každého, kto si praje vytvoriť na svojom balkóne alebo lodžii ochranný a súkromný priestor. Tieto riešenia nie len zvyšujú estetickú hodnotu exteriéru, ale sú aj praktickým spôsobom, ako regulovať teplotu a chrániť priestor pred slnečným žiarením, vetrom a prípadnými dažďovými prehánkami.

Zatienenie balkóna môže byť realizované pomocou viacerých typov tienení, vrátane markíz, placht, alebo vertikálnych závesov, ktoré poskytujú flexibilnú ochranu pred slnkom a zároveň pridávajú balkónu štýl. Na druhej strane, rolety na loggie ponúkajú elegantné a jednoduché riešenie pre zvýšenie súkromia a ochrany. Sú ideálne pre mestské byty, kde je potrebné efektívne využívať každý centimeter priestoru, zatiaľ čo sa zároveň chránite pred vonkajšími vplyvmi.

Oba typy riešení - zatienenie balkóna a rolety na loggie - sú dostupné v rôznych materiáloch, farbách a vzoroch, čo umožňuje ich dokonalé zladenie s exteriérom budovy a osobným štýlom majiteľa. Investícia do kvalitného zatienenia je tak nielen praktická, ale aj estetická, a vytvára z balkóna alebo lodžie príjemné miesto pre relaxáciu a odpočinok.

>>> Späť na úvod BLOGu Screenové rolety SK

Prečítajte si tiež

Ochrana pred slnkom pre terasu: Ideálne riešenie pre vašu terasu či balkónOchrana pred slnkom pre terasu, ideláne riešenie pre vašu terasu či balkón.
Ochrana pred slnkom pre terasu: Ideálne riešenie pre vašu terasu či balkón
Screenové rolety na terasuTransformujte svoju terasu do oázy pohodlia a luxusu s našimi multifunkčnými screenovými roletami
Screenové rolety pre terasu od našej spoločnosti sú však oveľa viac ako len o zatienení pred slnkom. Multifunkčné výhody screenových roliet Ich prínos sa výrazne prekonáva obzor tohto jednoduchého významu. Predstavujú totiž element, ktorý dokáže vytvoriť komfortný priestor pre vaše relaxačné chvíle, nezávisle na ročnom období. Avšak, aké sú konkrétne výhody našich screenových roliet? Preskúmajme […]
Screenové rolety na terasu cenníkAko rolety na terasu môžu zlepšiť váš záhradný priestor na relax
Je príjemné mať k dispozícii záhradný priestor, kde si môžeme oddýchnuť a relaxovať. No ako zabezpečiť, aby bol náš záhradný priestor ešte príjemnejší a viac komfortný? Mnoho ľudí si zakúpi dom či byt a na nej terasu a následne ju dokončia závesmi alebo roletami, aby im poskytovali potrebnú ochranu pred slnkom a inými nepriaznivými vplyvmi […]
1 2 3 8
Screenové rolety SK licenčný partner pre SR.

Kontaktujte nás

Kontaktný formulár
Sme nad mieru spokojní. Technik odviedol profesionálnu robotu
Ivan Horák
Ivan Horák
7. Apríl, 2023
super vyber a rolety su kvalitne. odporucam
Lukáš Skrezin
Lukáš Skrezin
7. Apríl, 2023
super odporucam a prajem vela spokojnych zakaznikov
Dávid Bederka
Dávid Bederka
7. Apríl, 2023
robili nam rolety do noveho domu a super odvedena robota chalani. odporucam a dakujem vam aj s priatelkou
Boris Poštolka
Boris Poštolka
7. Apríl, 2023
Screenove rolety od Vás bola najlepšia možná voľba. Skvelé! S našou rodinou sa nevieme dočkať leta a užívania si terasy v plnom prúde
Adam Kolár
Adam Kolár
7. Apríl, 2023
super robota odporucam
Stano Horváth
Stano Horváth
7. Apríl, 2023
som nadmieru spokojny. prajem vam este vela spokojnych zakaznikov
Tóno Katona
Tóno Katona
7. Apríl, 2023
Každý kto váha koho si vybrať pri výbere tak- Screenove rolety Senec sú bezkonkurenčne najlepší. Robili mi celý dom a vrelo odporúčam
Jozef Sučan
Jozef Sučan
7. Apríl, 2023
Nemám čo vytknúť. Odporúčam :)
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Najlepšie screenové rolety aké som si mohla vybrať. Super výber a rolety na mieru. Držím Vám palce
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Screenové rolety, to je vonkajšie tienenie na každé počasie.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
realizujeme v Bratislavskom a Trnavskom kraji, ostatné kraje len po dohode, aby to malo význam pre vás a takisto pre nás.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram