Zhrňovacie dvere na mieru

2. júna 2023

Zrhňovacie dvere sú veľmi praktickým riešením všade tam, kde z rôznych dôvodov nemôžete alebo nechcete umiestniť dvere klasické. Zrhňovacie dvere sa podobajú na posuvné dvere, avšak mechanika ich fungovania spočíva v zhŕňaní častí dvier do seba. Časti týchto dverí sú tvorené lamelami, samozrejme vertikálne postavenými, ktoré môže byť vyrobené z rôznych materiálov, o ktorých si povieme nižšie. Zhrňovacími dverami jednoducho predelíte jedálenský kút od kuchyne, spálňu spojenú s obývačkou či kuchyňu oddelíte od chodby. Sú ekonomickým riešením aj na chatu. Zhrňovacie dvere sa hodia do akéhokoľvek interiéru, ak si vyberiete tie správne.

Zhrňovacie dvere na mieru
Zhrňovacie dvere na mieru

Drevené zhrňovacie dvere  

Hovorí sa im aj harmonikové dvere, patria medzi kvalitné zhrňovacie dvere, vyrobené najčastejšie z borovicového dreva. Môžete ich dostať klasicky v priznanej farbe dreva alebo aj natreté  bielo. Drevené panely bývajú zvyčajne o hrúbke 1 cm a šírke 9 cm, pričom sa dvere zhŕňajú do jednej strany. Montujú sa do otvoru pomocou vodiacich koľajníc,  zatvárajú sa do bočnej koľajnice pomocou magnetky. Okrem klasického dizajnu môžu mať v lamelách umiestnené aj dizajnové kúsky plexiskla.

Plastové zhrňovacie dvere

Ak hľadáte najlacnejšiu alternatívu harmonikových dvier, skvelé sú tie plastové. Dostanete ich naozaj už za pár desiatok eur. Ich výhodou je aj to, že sa dajú vyrobiť presne na mieru, a tak si môžete inštalovať prvok dverí aj tam, kde by sa inak nezmestili. Napríklad ako úzke zhrňovacie dvere do kúpeľne, ak chcete predeliť toaletu a sprchu. Dajú sa vyrobiť do detailu na požadovaný otvor, a pozor! Na mieru vyrobené zdrňovacie dvere vám vydržia celé roky, na rozdiel od tých, ktoré často nájdete niekde vo výpredaji. Lamely sa vyrábajú z odolného plastu, a vsádzanie prebieha do predpripraveného otvoru napríklad v stene, alebo do zárubne.

Výhody zhrňovacích dverí

Finančná nenáročnosť. Zhrňovacie dvere sú pravdepodobne najlacnejšie z ponuky všetkých typov dverí, a aj keď si ich necháte vyrobiť na mieru v kvalitnom prevedení, stále vyjdú menej ako klasické dvere.

Životnosť aj pri dennom používaní. Kvalitné zhrňovacie dvere vám vydržia dlhé roky, aj pri aktívnom používaní. Hlavne tie vyrobené na mieru.

Rýchle a efektívne riešenie. Ak si neviete dať rady, na miestach kde sa vám klasické dvere nedajú inštalovať, prichádzajú na scénu tie zhrňovacie. Okrem toho sú namontované doslova za pár minút, a ich montáž si nevyžaduje skoro žiadne stavebné úpravy.

Sú takmer bezúdržbové. Raz za čas stačí umyť lamely so saponátovou vodou, a tie plastové sú odolné aj voči vlhkosti v kúpeľni.

Zhrňovacie dvere na mieru
Zhrňovacie dvere na mieru

Nevýhody zhrňovacích dverí

Hlučnosť pri ich zhŕňaní. Niektoré harmonikové dvere, najmä tie lacné plastové zvyknú vydávať nepríjemné zvuky.

Nenahradia plne klasické dvere. Ani čo sa týka odhlučnenia, ani tepelnej izolácie. Viac ako ochranným, sú skôr estetickým a predeľovacím prvkom.

Nikdy sa nedajú úplne uzavrieť. Z technických príčin býva vždy medzi rámom a lamelami, dole aj hore, medzera približne 1 cm.

KDE NÁJDEM KVALITNÉ LAMELOVÉ DVERE?


Bez hmyzu SK je uznávaný slovenský výrobca lamelových dverí, ktorý sa už roky špecializuje na výrobu kvalitných a štylisticky atraktívnych riešení pre domácnosti a kancelárske priestory. S nespočetnými inováciami a stálym dôrazom na vynikajúce remeslo, Bez hmyzu SK prináša do každej oblasti svojho pôsobenia unikátnu hodnotu. Od svojich skromných začiatkov sa spoločnosť rozrástla a teraz ponúka široký sortiment produktov, vrátane zhrňovacích dverí, ktoré sú cenovo dostupné, esteticky príťažlivé a mimoriadne trvanlivé. Spoločnosť Bez hmyzu SK je hrdá na to, že ponúka riešenia, ktoré sú nielen funkčné a efektívne, ale tiež prispievajú k celkovému estetickému vzhľadu miestnosti.

FAQ Často kladené otázky o zhrňovacích dverách: Výhody, nevýhody a rôzne materiály

Čo sú zhrňovacie dvere a kde sa najčastejšie používajú?

Zhrňovacie dvere sú špeciálny typ dvier, ktoré sa zhrňujú, alebo "zhromažďujú", skôr než sa otvárajú. Sú ideálne pre miesta, kde nie je dostatok priestoru pre klasické otváracie dvere. Najčastejšie sa používajú na predelenie rôznych oblastí v domácnosti, ako je kuchyňa od jedálenskej časti alebo spálňa od obývačky.

Aké sú hlavné výhody a nevýhody zhrňovacích dverí?

Výhody zhrňovacích dverí zahŕňajú finančnú nenáročnosť, dlhú životnosť, rýchlu a efektívnu inštaláciu a minimálnu údržbu. Nevýhody môžu zahŕňať hlučnosť pri ich zhŕňaní, neschopnosť plne nahradit klasické dvere v oblastiach ako odhlučnenie alebo tepelná izolácia, a neúplné uzavretie, ktoré vytvára malé medzery medzi rámom a lamelami.

Ako sa líšia drevené zhrňovacie dvere od tých plastových?

Drevené zhrňovacie dvere sú často vyrobené z kvalitného borovicového dreva a sú považované za kvalitnejšie variant. Plastové zhrňovacie dvere sú lacnejšou alternatívou, ktorá sa dá vyrobiť presne na mieru a je odolná voči vlhkosti, čo ich robí vhodnými pre kúpeľne.

Sú zhrňovacie dvere dobrým riešením pre malé priestory?

Áno, zhrňovacie dvere sú skvelým riešením pre malé priestory, pretože nepotrebujú veľa miesta na otvorenie a zatvorenie ako klasické dvere.

Ako sa vykonáva montáž zhrňovacích dverí?

Zhrňovacie dvere sa montujú do otvoru pomocou vodiacich koľajníc. Montáž je rýchla a jednoduchá a nevyžaduje žiadne významné stavebné úpravy.

Koľko stoja zhrňovacie dvere a ako sa líšia ceny v závislosti od materiálu?

Ceny zhrňovacích dverí sa líšia v závislosti od materiálu, z ktorého sú vyrobené. Plastové dvere sú lacnejšou voľbou, zatiaľ čo drevené sú často drahšie kvôli kvalite a trvanlivosti materiálu.

Je možné zhrňovacie dvere použiť v kúpeľni alebo v iných vlhkých priestoroch?

Áno, plastové zhrňovacie dvere sú odolné voči vlhkosti, čo ich robí ideálnymi pre kúpeľne a iné vlhké priestory.

Ako sa staráte o zhrňovacie dvere a aká je ich životnosť?

Starostlivosť o zhrňovacie dvere je minimálna. Raz za čas je potrebné umyť lamely so saponátovou vodou. Kvalitné zhrňovacie dvere vydržia dlhé roky, aj pri častom používaní.

Môžem zhrňovacie dvere objednať na mieru?

Áno, zhrňovacie dvere môžu byť vyrobené na mieru, aby presne zapadli do vášho priestoru.

Ako zhrňovacie dvere izolujú hluk a teplo v porovnaní s klasickými dverami?

Zhrňovacie dvere neposkytujú rovnakú úroveň izolácie hluku alebo tepla ako klasické dvere. Sú skôr estetickým a predeľovacím prvkom než ochranným prvkom.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Ako zatieniť terasu

Na záver môžeme konštatovať, že zhrňovacie dvere ponúkajú jedinečné riešenie pre miesta, kde tradičné otváracie dvere nie sú praktické alebo možné. S ich flexibilitou v dizajne, materiáloch a veľkosti, sú schopné vyhovieť rôznym požiadavkám a potrebám v domácnostiach.

Zatiaľ čo majú svoje výhody, ako finančnú nenáročnosť, dlhú životnosť a jednoduchú inštaláciu, majú aj svoje obmedzenia, najmä v oblastiach izolácie hluku a tepla. Ale ak hľadáte estetické a predeľovacie riešenie, ktoré sa prispôsobí vášmu priestoru a štýlu, zhrňovacie dvere sú určite hodné vášho zváženia.

Drevené alebo plastové, zhrňovacie dvere sú dostupné v množstve variant a môžu byť vyrobené presne na mieru, čo zabezpečí, že sa hodí do akéhokoľvek priestoru a splnia vaše očakávania. Takže či už hľadáte riešenie pre malú kúpeľňu, kuchyňu alebo veľkú obývaciu miestnosť, zhrňovacie dvere môžu byť tou správnou voľbou.

>>> Späť na úvod BLOGu Screenové rolety SK

Prečítajte si tiež

Výrobky z paliet - Vonkajšie sedenie z palietVýrobky z paliet
Rôzne výrobky z paliet sú nielen unikátne, ale aj ľahko vyrobiteľné a doslova za pár korún. Niektoré kusy zvládnete poľahky vyrobiť za jedno popoludnie, budú vám k tomu stačiť aj vyradené palety. Kde ich zohnať? V podstate si môžete nové palety aj kúpiť, stav tejto palety sa označuje ako A, čiže úplne bez poškodenia a […]
Balkónové kvety na priame slnko
Skoro každý má doma terasku alebo balkón, a týka sa to nielen domov, ale aj bytov. Kto by nemiloval vychutnávanie kávičky pri posedení na čerstvom vzduchu? Na balkón sa priam pýtajú nejaké kvety, a mnoho domácností je na rozkvitnutý balkón patrične hrdých. Čím väčší balkón máte, tým viac kvetov sa vám naň zmestí. No vedeli ste, že […]
Ako zatieniť terasu
Kto má balkón alebo terasu, bude zrejme súhlasiť, že sa jedná o veľmi obľúbenú a často využívanú časť domu. Rodiny na nej trávia tie najkrajšie chvíle, počínajúc rannou kávou až po večerné posedenie pri západe slnka. Zrejme vás v tomto prípade bude zaujímať aj tienenie terasy. Vedeli ste, že moderné riešenia vám dokážu terasu nielen zatieniť, ale aj […]
1 2 3 5
Screenové rolety SK licenčný partner pre SR.

Kontaktujte nás

Kontaktný formulár
Sme nad mieru spokojní. Technik odviedol profesionálnu robotu
Ivan Horák
Ivan Horák
7. Apríl, 2023
super vyber a rolety su kvalitne. odporucam
Lukáš Skrezin
Lukáš Skrezin
7. Apríl, 2023
super odporucam a prajem vela spokojnych zakaznikov
Dávid Bederka
Dávid Bederka
7. Apríl, 2023
robili nam rolety do noveho domu a super odvedena robota chalani. odporucam a dakujem vam aj s priatelkou
Boris Poštolka
Boris Poštolka
7. Apríl, 2023
Screenove rolety od Vás bola najlepšia možná voľba. Skvelé! S našou rodinou sa nevieme dočkať leta a užívania si terasy v plnom prúde
Adam Kolár
Adam Kolár
7. Apríl, 2023
super robota odporucam
Stano Horváth
Stano Horváth
7. Apríl, 2023
som nadmieru spokojny. prajem vam este vela spokojnych zakaznikov
Tóno Katona
Tóno Katona
7. Apríl, 2023
Každý kto váha koho si vybrať pri výbere tak- Screenove rolety Senec sú bezkonkurenčne najlepší. Robili mi celý dom a vrelo odporúčam
Jozef Sučan
Jozef Sučan
7. Apríl, 2023
Nemám čo vytknúť. Odporúčam :)
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Najlepšie screenové rolety aké som si mohla vybrať. Super výber a rolety na mieru. Držím Vám palce
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Screenové rolety, to je vonkajšie tienenie na každé počasie.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
realizujeme v Bratislavskom a Trnavskom kraji, ostatné kraje len po dohode, aby to malo význam pre vás a takisto pre nás.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram