Screenové rolety, rolety na terasu, rolety na altánok, rolety na pergolu rolety na balkón.

27. decembra 2022

Ak hľadáte vhodné tienenie pre váš balkón terasu či altánok screenové rolety sú tým najvhodnejším riešením pre vás. 

Ich najväčšou výhodou je ich najlepšia odolnosť voči poveternostným podmienkam a hlavne vetru pri zachovaní výhľadu z interiéru smerom von. Toto platí pre prevedenie ZIPP.

ZIPP screen roleta
ZIPP screen roleta

Takéto riešenie sa využíva hlavne pri terasách, altánkoch, pergolách či balkónoch. 

Každý kto využíva pergolu alebo balkón celoročne vie o čom hovorím. Ten pocit príjemného posedenia na jeseň prípadne v zime sa nedá ničím nahradiť.  Navyše posedenie s rodinou pri grilovačke v decembri má vždy svoje čaro.

Screenová roleta technicky odoláva rýchlosti vetra až do 135 kilometrov za hodinu v prevedení ZIPP.  Rozmerovo je možné vyrobiť pergolu až do šírky 7 metrov a výšky 6m

Väčšina typov vzhľadom na ich pevnosť sa dodáva v motorickom prevedení. 

Existujú aj manuálne screenové rolety ktoré sú určené pre malé okenné otvory.

Špeciálna screenová tkanina vyrobená zo sklotextilného vlákna zachytáva podľa typu screenu až do 97% škodlivého UV žiarenia.

No a ako to teda vyzerá?

Screenové rolety nie sú vhodné len do exteriéru ale vo veľa prípadoch sa využívajú aj v interiéri ako klasické roletky určené hlavne pre kancelárske budovy nemocničné priestory veľké vstupné haly a všade tam kde sa vyžaduje  prekrytie veľkých presklených plôch. Ďalšou dôležitou funkciou je ich dlhá životnosť a v neposlednom rade šetrenie nákladov na vykurovanie a klimatizáciu.

Screenové rolety sa využívajú hlavne v dizajnových moderných stavbách.  Dizajnéri a architekti ju využívajú všade tam kde je potrebné premyslieť tienenie a dizajn spojený s funkčnosťou a kvalitným technickým riešením moderných priestorov. 

Popis technického riešenia ZIPP screenovej rolety.

Špeciálna tkanina umiestnená v hliníkovom boxe chráni látku pred poveternostnými vplyvmi osadená na vodiacich nohách v ktorej je tkanina vedená ZIPP systémom priamo vo vodiacej nohe. Tým zabezpečíme vysokú odolnosť voči poveternostným vplyvom až do rýchlosti 135 kilometrov za hodinu. Spodná vodiaca lišta plní funkciu závažia, tá je osadená kvalitným železným závažím. Silný a spoľahlivý motor zabezpečí plynulú prevádzku a choď celej screenovej rolety počas celého životného cyklu.

ZIPP screen roleta
ZIPP screen roleta

Popis technického riešenia screenovej rolety vedenej lankom.

Špeciálna tkanina umiestnená buď v hliníkovom boxe alebo len na oske bez boxu kotvená buď do steny alebo do stropu vedenie je zabezpečené  kovovým lankom ovládanie môže byť manuálne kľukou alebo elektrickým motorom.

screen roleta lankové prevedenie
screen roleta lankové prevedenie

Popis mechanickej screenovej rolety

Jednoduchá konštrukcia bez vedenia látka na oske s pružinou sťahovanie manuálne ručne na spodnej časti okná uchytenie o háčik.  kotvenie buď do stropu alebo do okna.  Nie je možná výroba veľkých rozmerov vhodné len pre menšie okná a otvory.

Screenova roleta EASY
Screenova roleta EASY

Interiérové screenové látkové rolety

Screenová látka je vhodná rovnako aj do interiéru, vhodne doplní dizajnovo akýkoľvek priestor. Zároveň zachováva výhľad z interiéru smerom von. Využiť sa dá ako manuálne ovládanie retiazkou, rovnako tak je možné použiť aj elektrické prevedenie. Výhodou interiérovej látkovej rolety je jej veľká konštrukčná stabilita práve preto je vhodná pre prekrytie veľkých presklených plôch a okenných otvorov. 

Screen roleta interiérová

Kolekcia screenovej tkaniny

Na výber máte viac možností tkaniny zo sklenených alebo polyesterových vlákien potiahnutých PVC vrstvou.  Technické tkaniny dodávame od najväčších výrobcov, na výber máte niekoľko farebných možností a niekoľko stupňov prehľadnosti od úplne zatemňujúcej až po prehľadnosť 1%, 3% 5% alebo viac percent. Pri výbere screenovej rolety je možné si vybrať priamo z aktuálneho vzorkovníka látok.

 Typ a farba konštrukcie roliet

Typ boxu sa určuje veľkosťou otvoru box začína od veľkosti 89 milimetrov až po 150 milimetrov.  Farbu boxu je možné si vybrať zo základných farieb:  biela, hnedá, strieborná, antracit, prípadne je možné striekať box do akejkoľvek stupnice RAL.  Roletu je možné osadiť ako priznaný box na okno, rovnako tak aj vo verzií podomietkovej.

Maximálne rozmery screen rolety

Všetko závisí od veľkosti celkovej plochy, maximálna šírka konštrukcie sedem metrov maximálna výška konštrukcie šesť metrov.

Osadenie screenovej rolety

Screen roletu je možné montovať na okno, na pergolu, na balkón, na betónový výklenok, jednoducho všade tam kde je rovná plocha pre kotvenie celej konštrukcie.  Ani zateplenie domu nie je prekážkou pre kotvenie rolety. 

Výhody zipscreenu

- ochrana pred slnečným žiarením

- ochrana pred poveternostnými vplyvmi hlavne vetru a nepriaznivému počasiu

- tepelná izolácia počas celého roku

- vytvorenie ďalšieho priestoru využívaného celoročne

- ochrana pred zvedavými pohľadmi zvonku 

S týmto všetkým vám môžu rolety na altánok, rolety na pergolu a rolety na balkón pomôcť. Rolety do altánku, ale aj clony na balkón sú dobrým pomocníkom ako v parných dňoch, tak v zimných mesiacoch.

Ovládanie screenovej rolety

- V prevedení zipscreen sa jedná vždy o elektrické ovládanie vypínačom diaľkovým ovládačom alebo mobilom

- v jednoduchom prevedení je možné použiť i kľuku alebo manuálne ovládanie

Typy roliet

- zipscreen screenová roleta vedená zipsom po oboch stranách

- lankové vedenie skreenovej tkaniny

- mechanická jednoduchá roletka bez ovládania sťahovanie ručné 

Cenník roliet

- ZIP screen roleta elektrické prevedenie na diaľkový ovládač

ZIPP screen 4×2,3 metre orientačná cena: 1350€ s DPH

- lankové vedenie screenové rolety na vypínač

SCREEN lanko 2x2,5 metra orientačná cena: 850€ s DPH

- mechanická jednoduchá roleta bez ovládania sťahovanie  ručné 

Roleta EASY 100x160 cm orientačná cena: 275€ s DPH

Ako získať cenovú ponuku

Pre cenovú ponuku je potrebné vyplniť formulár na našom webe ideálne popísať aj spôsob montáže prípadne zaslať aj fotodokumentáciu s popisom čím presnejší popis, tým presnejšia cenová ponuka. Dôležité je aby sme pri cenovej ponuke mysleli aj na samotné kotvenie. Keďže cena sa môže líšiť od použitia lešenia, prípadne je potrebné zvážiť iné technické riešenie pre samotnú montáž - horolezci, vysokozdvižná ruka. 

Naše najčastejšie typy montáži screenov 

ZIPP screen roleta:

Roleta na altánok predstavuje ideálny spôsob, ako ochrániť tento obľúbený priestor pred slnkom, vetrom a prípadnými dažďovými prehánkami. Vďaka svojej flexibilite a širokej škále materiálov a farieb sa dokonale prispôsobí akémukoľvek štýlu altánku, zatiaľ čo zároveň poskytuje potrebnú funkčnosť.

Roleta do altánku zvyšuje komfort používania tým, že umožňuje reguláciu svetla a teploty v interiéri, čím vytvára ideálne podmienky pre relaxáciu alebo spoločenské stretnutia v každom počasí. Tento praktický doplnok tak pridáva altánku nielen estetickú hodnotu, ale predovšetkým zvyšuje jeho využiteľnosť a transformuje ho na multifunkčný vonkajší priestor prispôsobený potrebám jeho užívateľov.

>>> Späť na úvod BLOGu Screenové rolety SK

Prečítajte si tiež

Ochrana pred slnkom pre terasu: Ideálne riešenie pre vašu terasu či balkónOchrana pred slnkom pre terasu, ideláne riešenie pre vašu terasu či balkón.
Ochrana pred slnkom pre terasu: Ideálne riešenie pre vašu terasu či balkón
Screenové rolety na terasuTransformujte svoju terasu do oázy pohodlia a luxusu s našimi multifunkčnými screenovými roletami
Screenové rolety pre terasu od našej spoločnosti sú však oveľa viac ako len o zatienení pred slnkom. Multifunkčné výhody screenových roliet Ich prínos sa výrazne prekonáva obzor tohto jednoduchého významu. Predstavujú totiž element, ktorý dokáže vytvoriť komfortný priestor pre vaše relaxačné chvíle, nezávisle na ročnom období. Avšak, aké sú konkrétne výhody našich screenových roliet? Preskúmajme […]
Screenové rolety na terasu cenníkAko rolety na terasu môžu zlepšiť váš záhradný priestor na relax
Je príjemné mať k dispozícii záhradný priestor, kde si môžeme oddýchnuť a relaxovať. No ako zabezpečiť, aby bol náš záhradný priestor ešte príjemnejší a viac komfortný? Mnoho ľudí si zakúpi dom či byt a na nej terasu a následne ju dokončia závesmi alebo roletami, aby im poskytovali potrebnú ochranu pred slnkom a inými nepriaznivými vplyvmi […]
1 2 3 9
Screenové rolety SK licenčný partner pre SR.

Kontaktujte nás

Kontaktný formulár

Sme nad mieru spokojní. Technik odviedol profesionálnu robotu
Ivan Horák
Ivan Horák
7. Apríl, 2023
super vyber a rolety su kvalitne. odporucam
Lukáš Skrezin
Lukáš Skrezin
7. Apríl, 2023
super odporucam a prajem vela spokojnych zakaznikov
Dávid Bederka
Dávid Bederka
7. Apríl, 2023
robili nam rolety do noveho domu a super odvedena robota chalani. odporucam a dakujem vam aj s priatelkou
Boris Poštolka
Boris Poštolka
7. Apríl, 2023
Screenove rolety od Vás bola najlepšia možná voľba. Skvelé! S našou rodinou sa nevieme dočkať leta a užívania si terasy v plnom prúde
Adam Kolár
Adam Kolár
7. Apríl, 2023
super robota odporucam
Stano Horváth
Stano Horváth
7. Apríl, 2023
som nadmieru spokojny. prajem vam este vela spokojnych zakaznikov
Tóno Katona
Tóno Katona
7. Apríl, 2023
Každý kto váha koho si vybrať pri výbere tak- Screenove rolety Senec sú bezkonkurenčne najlepší. Robili mi celý dom a vrelo odporúčam
Jozef Sučan
Jozef Sučan
7. Apríl, 2023
Nemám čo vytknúť. Odporúčam :)
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Najlepšie screenové rolety aké som si mohla vybrať. Super výber a rolety na mieru. Držím Vám palce
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Screenové rolety, to je vonkajšie tienenie na každé počasie.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
realizujeme v Bratislavskom a Trnavskom kraji, ostatné kraje len po dohode, aby to malo význam pre vás a takisto pre nás.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram