Dôležitosť kvalitného tienenia na terase a v altánku

24. apríla 2023

Predstavte si idylický letný deň, keď slnko svieti na vašu terasu, vtáci spievajú a váš záhradný altánok alebo terasa sú pripravené na to, aby ste si v nich užili pohodlný čas. Tieto vonkajšie priestory sú ideálnym miestom na relaxáciu, stravovanie a zábavu s rodinou a priateľmi.

Avšak bez adekvátneho tienenia môže byť pobyt v týchto priestoroch menej príjemný, ako by ste si želali. V tejto časti sa pozrieme na dôležitosť kvalitného tienenia na terase, balkóna a v altánku, a to nielen z hľadiska ochrany pred škodlivými UV lúčmi, ale aj z hľadiska pohodlia pri relaxácii alebo stravovaní vonku a estetického prínosu pre váš domov.

A. Ochrana pred škodlivými UV lúčmi

Dôležitosť kvalitného screenového tienenia na terase a v altánku
Dôležitosť kvalitného screenového tienenia na terase a v altánku

Slnko je zdrojom života na našej planéte, avšak jeho silné UV lúče môžu mať negatívny vplyv na naše zdravie. Nadmerné vystavenie sa slnečnému žiareniu môže spôsobiť popáleniny, predčasné starnutie pokožky a zvýšené riziko rakoviny kože. Preto je dôležité, aby sme sa chránili pred škodlivými účinkami slnka, a to najmä v období, keď je jeho žiarenie najintenzívnejšie pomocou vhodných tieniacich roliet na terasu, balkón.

Kvalitné screenové vonkajšie tieniace rolety sú jedným z najlepších spôsobov, ako poskytnúť účinnú ochranu pred UV lúčmi na terase alebo v altánku. Tieto rolety sú vyrobené z materiálov, ktoré blokujú až 90% škodlivých UV lúčov, čím znižujú riziko vzniku zdravotných problémov spojených so slnečným žiarením. Navyše, screenové rolety tiež pomáhajú udržiavať príjemnú teplotu v tienistých priestoroch, čo je obzvlášť dôležité počas horúcich letných dní.

B. Pohodlie pri relaxácii alebo stravovaní vonku - zatienenie terasy

Dôležitosť kvalitného screenového tienenia na terase a v altánku
Dôležitosť kvalitného screenového tienenia na terase a v altánku

Málo vecí sa vyrovná pohodliu relaxácie alebo stravovania na terase či v altánku uprostred krásnej záhrady (ale aj zatienenie balkóna). Avšak bez adekvátneho tienenia môže byť tento zážitok skomplikovaný nepríjemným slnečným žiarením, ktoré vám bráni v pohodlnom čítaní knihy alebo konverzácii s priateľmi.

Screenové rolety vám umožňujú vytvoriť príjemné prostredie na terase alebo v altánku, kde môžete relaxovať a stravovať sa bez toho, aby ste boli rušení nepríjemným slnečným žiarením. Tieto rolety poskytujú dostatočný tieň, aby ste sa cítili pohodlne, zatiaľ čo stále umožňujú prístup svetla a vzduchu do priestoru. To znamená, že si môžete užiť vonkajšie priestory svojho domova naplno, bez obáv zo slnečného žiarenia.

C. Estetický prínos pre váš domov a vašu terasu

Dôležitosť kvalitného screenového tienenia na terase a v altánku
Dôležitosť kvalitného screenového tienenia na terase a v altánku

Okrem praktických výhod, ktoré prinášajú screenové rolety z hľadiska ochrany pred UV lúčmi a pohodlia pri relaxácii alebo stravovaní vonku, majú tieto rolety aj estetický prínos pre váš domov. Kvalitné screenové rolety sú navrhnuté tak, aby sa harmonicky integrovali do architektúry a dizajnu vášho domu a záhrady.

Screenové rolety sú dostupné v rôznych farbách, materiáloch a štýloch, čo vám umožňuje vybrať si také, ktoré najlepšie zapadnú do celkového vzhľadu vášho domova. Navyše, mnohé z nich sú vybavené motorizovaným ovládaním, čo zvyšuje komfort ich používania a zároveň pôsobí moderným dojmom.

Zhrnutie

Kvalitné screenové rolety sú dôležitou súčasťou terasy alebo altánku, ktorá zabezpečuje ochranu pred škodlivými UV lúčmi, pohodlie pri relaxácii alebo stravovaní vonku a estetický prínos pre váš domov. Investícia do týchto roliet vám umožní naplno využiť potenciál vašich vonkajších priestorov a užiť si ich bez obáv zo slnečného žiarenia či nepohodlia.

Podobným spôsobom sa riešia aj tieniace clony na balkón, tiež hľadané ako vonkajšie rolety na balkón proti slnku. Rovnako ako na terasu a altánok, ponúkame aj na balkón látkové rolety, ale aj množstvo iných materiálov a štýlov.

FAQ 5 najčastejších otázok pre tienenie na terasu či altánok

Prečo je dôležité mať kvalitné tienenie na terase a v altánku?

Kvalitné tienenie poskytuje ochranu pred škodlivými UV lúčmi, zabezpečuje pohodlie pri relaxácii alebo stravovaní vonku a prispieva k estetickému vzhľadu vášho domu.

Ako môžu screenové rolety chrániť pred škodlivými UV lúčmi?

Screenové rolety sú vyrobené z materiálov, ktoré blokujú až 90% škodlivých UV lúčov, čím znižujú riziko vzniku zdravotných problémov spojených so slnečným žiarením.

Aký je význam príjemného prostredia pri relaxácii alebo stravovaní na terase či v altánku?

Príjemné prostredie zabezpečené kvalitným tienením umožňuje relaxáciu a stravovanie vonku bez rušivého slnečného žiarenia, čím prispieva k lepšiemu zážitku a pohodliu.

Aké možnosti výberu farby, materiálu a štýlu ponúkajú screenové rolety?

Screenové rolety sú dostupné v rôznych farbách, materiáloch a štýloch, čo umožňuje výber takých, ktoré zapadnú do celkového vzhľadu vášho domova.

Aké sú ďalšie výhody motorizovaného ovládania screenových roliet?

Motorizované ovládanie zvyšuje komfort používania screenových roliet a zároveň prispieva k modernému dojmu. Okrem toho, umožňuje aj diaľkové ovládanie a programovanie rôznych scenárov pre otvorenie a zatvorenie roliet.

Prečítajte si aj: Zažite komfort a súkromie na vašej terase: Ako screenové rolety zlepšujú váš vonkajší životný priestor

Alternatívne formy tienenia na terase

Markíza je populárna forma tienenia na terase a v altánku. Markízy sú k dispozícii v rôznych veľkostiach a štýloch, aby sa dokonale prispôsobili vašim potrebám a preferenciám. Medzi hlavné výhody markíz patrí ochrana pred slnkom a inými poveternostnými podmienkami, ktoré by mohli obmedziť vaše vonkajšie aktivity.

Markíza je populárna forma tienenia na terase a v altánku.
Markíza je populárna forma tienenia na terase a v altánku.

Markízy sa najčastejšie vyrábajú z polyesteru alebo iných materiálov odolných voči poveternostným vplyvom a sú schopné blokovať až 98% škodlivých UV lúčov. Okrem ochrany pred slnečným žiarením a inými prírodnými elementmi, markízy tiež zlepšujú estetický vzhľad vášho domu a pridávajú k nemu hodnotu.

Markízy sa dajú ovládať ručne alebo automaticky. Automatické ovládanie môže byť ovládané diaľkovým ovládaním alebo programovacím systémom, ktorý dokáže nastaviť markízu na automatické otváranie alebo zatváranie v závislosti na počasí alebo čase dňa. Tieto funkcie sú užitočné pre zabezpečenie dodatočného komfortu a uľahčenia používania markízy.

Okrem markíz sú k dispozícii aj ďalšie alternatívne formy tienenia, ako napríklad rolety, pavilóny alebo závesy. Každý z týchto spôsobov ponúka svoje výhody a nevýhody, a preto by ste si mali uvedomiť svoje potreby a preferencie, aby ste si mohli vybrať ten najvhodnejší spôsob tienenia na terasu alebo v altánku pre vás a vašu rodinu.

Okrem markíz sú k dispozícii aj ďalšie alternatívne formy tienenia na terase alebo v altánku, ktoré môžu byť vhodné pre vaše potreby a preferencie. Tu je niekoľko možností:

  • Rolety: Rolety sú ďalšou možnosťou pre efektívne a estetické tienenie na terase alebo v altánku. Podobne ako markízy, aj rolety môžu byť ovládané manuálne alebo automaticky. Rolety sú k dispozícii v rôznych veľkostiach a štýloch, aby sa dokonale prispôsobili vašim potrebám a preferenciám.
  • Pavilóny: Pavilóny sú samostatné štruktúry, ktoré poskytujú tieň na terase alebo v záhrade. Pavilóny sú k dispozícii v rôznych veľkostiach a štýloch, aby sa dokonale prispôsobili vašim potrebám a preferenciám. Pavilóny sú zvyčajne vyrobené z odolných materiálov, ktoré poskytujú ochranu pred slnečným žiarením a inými poveternostnými podmienkami.
  • Závesy: Závesy sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú flexibilnú a estetickú možnosť tienenia. Závesy sú k dispozícii v rôznych materiáloch a farbách a môžu byť ľahko prispôsobené vašim potrebám a preferenciám. Závesy môžu byť použité na terase alebo v altánku, aby poskytovali tieň a ochranu pred slnečným žiarením.

Každá z týchto alternatívnych foriem tienenia má svoje výhody a nevýhody, a preto by ste si mali uvedomiť svoje potreby a preferencie, aby ste si mohli vybrať ten najvhodnejší spôsob tienenia na terase alebo v altánku pre vás a vašu rodinu. Bez ohľadu na to, ktorý spôsob si vyberiete, kvalitné tienenie je kľúčové pre to, aby ste si mohli užiť svoje vonkajšie priestory v pohodlí a bez obáv.

Mohlo by vás zaujímať: Aké technické riešenie použiť pre pergolu? Jednoznačne screenové rolety.

Prečítajte si tiež

Screenové rolety na terasu cenníkAko rolety na terasu môžu zlepšiť váš záhradný priestor na relax
Je príjemné mať k dispozícii záhradný priestor, kde si môžeme oddýchnuť a relaxovať. No ako zabezpečiť, aby bol náš záhradný priestor ešte príjemnejší a viac komfortný? Mnoho ľudí si zakúpi dom či byt a na nej terasu a následne ju dokončia závesmi alebo roletami, aby im poskytovali potrebnú ochranu pred slnkom a inými nepriaznivými vplyvmi […]
Drevená terasa k bazénuDrevená terasa k bazénu
Ak máte dostatočne veľkú záhradu a chcete si doma dopriať bazén, potrebujete vyriešiť aj okolie okolo neho. V našich končinách sa bazén môže využívať približne  od konca mája až do septembra, a na terase môžete tráviť čas, až pokým nepríde zima. Niekedy je treba pri výstavbe bazéna zapusteného do zeme aj upraviť terén v záhrade. […]
Screenové rolety podomietkové Záhorská BystricaMontáž zip screenových roliet pod fasádu: Ako chrániť rolety pred poškodením
Zip screenové rolety sú moderným a efektívnym riešením na reguláciu teploty a svetla v interiéri, a zároveň dodávajú budovám estetický vzhľad. Pri montáži týchto roliet pod fasádu je dôležité postupovať správne, aby nedošlo k ich poškodeniu. V tomto článku sa pozrieme na postup montáže zip screenových roliet pod fasádu a ako ich chrániť pred poškodením. […]
1 2 3 13
Screenové rolety SK licenčný partner pre SR.

Kontaktujte nás

Kontaktný formulár

Sme nad mieru spokojní. Technik odviedol profesionálnu robotu
Ivan Horák
Ivan Horák
7. Apríl, 2023
super vyber a rolety su kvalitne. odporucam
Lukáš Skrezin
Lukáš Skrezin
7. Apríl, 2023
super odporucam a prajem vela spokojnych zakaznikov
Dávid Bederka
Dávid Bederka
7. Apríl, 2023
robili nam rolety do noveho domu a super odvedena robota chalani. odporucam a dakujem vam aj s priatelkou
Boris Poštolka
Boris Poštolka
7. Apríl, 2023
Screenove rolety od Vás bola najlepšia možná voľba. Skvelé! S našou rodinou sa nevieme dočkať leta a užívania si terasy v plnom prúde
Adam Kolár
Adam Kolár
7. Apríl, 2023
super robota odporucam
Stano Horváth
Stano Horváth
7. Apríl, 2023
som nadmieru spokojny. prajem vam este vela spokojnych zakaznikov
Tóno Katona
Tóno Katona
7. Apríl, 2023
Každý kto váha koho si vybrať pri výbere tak- Screenove rolety Senec sú bezkonkurenčne najlepší. Robili mi celý dom a vrelo odporúčam
Jozef Sučan
Jozef Sučan
7. Apríl, 2023
Nemám čo vytknúť. Odporúčam :)
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Najlepšie screenové rolety aké som si mohla vybrať. Super výber a rolety na mieru. Držím Vám palce
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Screenové rolety, to je vonkajšie tienenie na každé počasie.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
realizujeme v Bratislavskom a Trnavskom kraji, ostatné kraje len po dohode, aby to malo význam pre vás a takisto pre nás.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram